kolmapäev, 19. oktoober 2022

See sügis ja õunajuttu

Täna jalutasin aias, nagu ikka. Paidetalid on lehetud. Vaatasin jaheda põhjatuulega sinist taevast läbi raagus võra, talvine, kevadine, sügis. Olen sel sügisel vähe pilte teinud, kuigi värvi, päikest ja sumedust ja väikest tasast vihma on olnud.

5. oktoobri õhtu eel käisin põldudel jalutamas; testisin oma uut tuule- ja vihmajopet. Töötas. See vaade näis eemalt köögiaknast vaadatuna kõige kirjum, lähedalt vähem.
-

Rebase õuna- ja kartulitalust toodud 'Liberty' pakkus õuna maitset mida olen otsinud - 'Elstar' + metsik noot. Metsikud noodid on väga võluvad, pärinevad pärisõunapuudelt.

Sel aastal viljus esimest korda 'Belorusskoje sladkoje', neli suurt vilja. Täna sõin viimase, et võrrelda ühe teise magusaga.
-

Päikest.

Sumedust.

Täna võtsin puust suveõunu. Minu aia keeles 'Kondaja pirnõunu'. Huvitav leid; õunu on puust võtta augusti keskpaigast oktoobri keskpaigani, kaks kuud. Leid on väga saagikas.

Täielikud suhkrupommid kosutasid kange kohvi vahel ennelõunal. Lühikese unega ööle, tegelikult jahmerdavate unenägudega hommikuunele järgnes magusate õunte isu.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar