laupäev, 3. veebruar 2024

Näen, et tehakse ilma ülevaatusi; hea lugeda. Isegi käin mõnikord joonlauaga põllult lume paksust mõõtmas, aga märkmeid ei tee, lihtsalt kontrollin ilmateenistuse andmeid, ja oh üllatust, neid andmeid ei saagi ajaloost järgi kontrollida, või eksin. Ainult sademete hulka sain ajas vaadata - aga lumekihi paksusega pole sel väga pistmist.

4. jaanuaril oli külm.

9. jaauaril oli rohkem liikumist. Korraks mõtlesin, kuidas võidaks meid "Päikse" suhtes defineerida, aga see ei pruugi defineerimist väärtki olla. Pisiasi.

Tänagi tegin eesmärgiks võetud jalutuskäigu; kuna kruusatee oli salakavalalt libe ja lihtsalt märg... siis tegin võimalikult palju kõrvalpõikeid, et tund lisaks istuvast eluviisist eemal olla. Vaatasin üht aeda, mis võlus mind varem, siis kui lumi oli... täna teele asudes oli udu... võtsin pildimasina kaasa... aga tagasiteel läks ilm selgeks, päikestki oli. Olen alati mõelnud-öelnud, et tegu on mõisa moonakate majaga; täna vaatasin esimest korda majja sisse. Kõik viitas pigem mõisa-ametniku majale - korterisüsteemi polnud: piirkonnale iseloomulik köök-esik (õuest otse kööki astumine üllatab mind siiani, et miks nii - tuulekoda pole), kaks tuba ja tuba-köök - pigem põlvkondade pärast. Umbes kolmveerand meetrit paksud paekiviseinad jätavad majja väga hea kliima, kui, siis hämarus häiriks.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar