esmaspäev, 7. august 2023

Nädala jagu pisut pilte:

pruudisõlg ei ole nii huvitav kui mõned aastad tagasi oma korjatud seemnest kasvatatud. Kas raha maik? Ka kõrgus ei vasta kirjeldatule, on veel ja veel kõrgemaid seas. Aga pruudisõled meeldivad mulle; lihtne kasvatada ja saavad põuast üle. Kindlasti korjan valikust seemet ja lisan pausile.

Multšitud karusmarjapõõsas on pöörase kandvusega, oksad vajuvad saagi raskuse all maha ja juurduvad, 'Rae 1'. Elus esimest korda kastsin karusmarja põõsaid, tasus põuaga teha; multš on pooljuhuslik eelmise aasta niite sügisene laiali jagamine.

'Bajana' kobarad on kevadsuve põua tõttu tavalisest lühemad, aga saagiga jään rahule. Kui poleks üldse kastnud kes teab mis siis.

Linnarahvas esitas ultimaatumi, et kui nad siin on, siis nad seda jalamatti näha ei taha. Rääkisin neile, et vaadake kui tõhus see on, liiv tema all pole juhuslik. Aga kõrvale oli ta tõstetud. Pesin matti harja, vee ja nõudepesupulbriga ja panin linnarahva lahkumise järel jälle koridori. On erakordselt tõhus matt, vanaema tehtud, kas 37 aastat tagasi?

-

Täna korjasin kurke, kuigi eile oleks olnud parem aeg, aga mesindus ja ehk linnarahvas võtab oma aja. Aastast-aastasse tõden ikka ja jälle, et "kasvata 'Amour' F1-ht!", pildil keskel. Vasakul on 'Dolomit' F1 ja paremal 'Ninja' F1. Sel aastal on väga palju mädanevaid kurke vaatamata pigem hõredapoolsele külvikorrale - peale veerandi kurkidest viskasin minema. Homme võtan katteloori ära vaatamata ennustatud ilmade jahenemisele. 'Dolomit' F1 puudused paistavad pildilt - värdareng ja suur õiesäile; 'Ninja' F1 on tugeva kasvuga, mis pole kooskõlas saagikusega, 'Amour' F1 on rõõmustavam.

Olen uusi kurgisorte ka linnarahva peenra tühikutesse sokutanud; nii võib öelda, et katsvatan lausa kuut kurgisorti, eks näis. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar