Elva raekoda. Minu lapsepõlves oli see maja ilma tornita ja kolmnurkfrontoonita Elva haigla. Huvitav, et lihtne atika otsustati ei teagi kas nüüd öelda moodsama või vanamoodsama frontooniga asendada; igatahes, maja proportsioonid on nüüd paigast ära.
Päris kuusk teiselpool teed.
See kirik on esimene, kus olen käinud. Hoidjatädi viis meid igale poole. Oli jõulu-teenistus, H. saatis ka meid armulauda saama. Kirik oli seest valge ja ehitud kuusk oli (või oli kaks kuuske). Lainelise servaga kaneeli-suhkruküpsised olid. Rohkem ma pole selles majas käinud.
Raudtee jaamahoone. Minu lapsepõlves oli ta heledam roheline, vahepeal oli kollakas (hele-ooker). Nüüd siis selline, ilmselt algupärane. Perroonid on kadunud! Vasakult kõrvaluksest sai saiakesi osta. Minu lemmikud olid leht-taignakeelekesed (vist olid sellise nimega); suhkruga kaetud, õhulised, piklikud-kandilised. Ja keskmisest uksest... ootesaalis oli ajalehe-kiosk, mille müüjanna alati juttu tegi.
Oraval on hall talvekasukas; mul on tunne, et talveks on ka kõrvad pikemaks kasvanud. Triks-traks.
---
Tavaliselt ei taha igasugust jampsi pildistada. Aga noh, kolm kilomeetrit teerada on nimetatud "Väega teeks". Kunagi tavaline metsarada ei ole enam tavaline metsarada. Nüüd on raja ääres tõrvatud puukujud. Metsas on puusuusa-ajastu suusakuuri lõhn. Ja need kujud on nii naiivsed!
---
Ja selle lähedal on surnuaed.
Surnuaiad on botaaniliselt huvitavad kohad. Seal võib kohata eakaid kultuur-taimi. Esiplaanil on sabiina kadakas, Juniperus sabina.
Seda, miks ma taimi oma aias kollektsiooniks ei nimeta, sellest kirjutan vast tulevikus ja muust, kui ikka suudan sõnastada: miks ma aeda teen.
Lihtsalt üks maja.
Järgneb Tõrvaga...
see oli nii armas kohtumine, Elva on minu sünnilinn ja seotus on säilinud siiani :)
VastaKustuta