teisipäev, 19. november 2019

Raili intriig

Ühel lähimineviku õhtul sattusin pabereid korrastades lugema üht lehte, kus muuhulgas on kirjas sõnad - ... intriigide loomist. Allkirjastatud paberit vaadates olin kirjutatust üllatunud, sest see ei seletanud mingilgi määral nähtamatu kaebekirja sisu. Seetõttu oli toimunu tühine külamuttide lalin.

Aga siiski nägin järgneval ööl häirivat und. Ja see oli nii realistlik. Nii tõepärase unenäo ühtedeks tegelasteks olid keegi Ülemus ja keegi Raili.

Oli üks kriitiline hetk, kui keegi Raili teatas, et teab minu kohta õudsat juttu, et ma ei ole midagi nii süütuke - oli Mehikoorma poes kuulnud, aga rohkem ei tahtnud rääkida.

Nii käituvad tüüpilised intrigaanid-manipulaatorid. 

Mõtlemisvõimetu õrnhing oleks seepeale endast välja läinud... järgmisel kriitilisel korral soovitasin tal juba eos Mehikoorma poodi minna.

Raili mõtles seepeale päeva-kaks, kuni pidas vajalikuks "õudsa" loo ära rääkimist.

Loo oli rääkinud Ülemus... Raili paigutas Ülemuse interpretatsiooni Mehikoorma poodi. Saamatuke ei teadnud kuidas asjade käik tegelikult oli, ta ei teadnud, et loos esitatud kaks klienti saatsin isikliult ära ja nad olid heas tujus ja Mehikoorma poole nad ei läinud. Ainuke "kolmas isik" meie läheduses oli Ülemus. Loo teeb eriti koomiliseks asjaolu, et kliendid käisid päev-kaks hiljem kui "õudne" lugu oli kuuldud.

Unenäo lõpetas jutt küla pealt, et Railil pidavatki sellised intrigaani kombed olema. Sellele järgnes Ülemuse jutt, et külas pidavat üks intriigitseja olema. Nad olid/on nii alasti ja lihtsakoelised, ja tüütud. Jantliku unenäo tõepära sisustas häirivalt kogu hommiku.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar