teisipäev, 19. november 2019

Raili intriig

Ühel lähimineviku õhtul sattusin pabereid korrastades lugema üht lehte, kus muuhulgas on kirjas sõnad - ... intriigide loomist. Allkirjastatud paberit vaadates olin kirjutatust üllatunud, sest see ei seletanud mingilgi määral kaebekirja sisu. Seetõttu oli toimunu tühi lalisemine.

Aga siiski nägin järgneval ööl häirivat und. Ja see oli nii tõepärane, ühtedeks tegelasteks olid keegi Raili ja keegi Ülemus.

Tööjuures oli kujunenud kriitiline hetk - teemaks oli lohakas töö ja sotsiaalmeedias esil püsiv nupuke taimeaia negatiivsest suhtumisest klienti, mind need rõõmsaks ei tee, avaldasin lootust, et olukord muutub, aga teema lõpetas kellegi Raili teatis, et teab minu kohta õudsat juttu, et ma ei ole midagi nii süütuke - oli Mehikoorma poes kuulnud, aga rohkem ei tahtnud rääkida.

Nii käituvad tüüpilised intrigaanid-manipulaatorid. 

Mõtlemisvõimetu õrnhing oleks seepeale endast välja läinud... järgmisel kriitilisel korral soovitasin tal juba eos Mehikoorma poodi minna.

Raili mõtles seepeale päeva-kaks, kuni pidas vajalikuks "õudsa" loo ära rääkimist.

Loo oli rääkinud Ülemus... aga Raili paigutas interpretatsiooni Mehikoorma poes kuulduks. Saamatuke ei teadnud kuidas asjade käik tegelikult oli, ta ei teadnud, et loos esitatud kaks klienti saatsin isiklikult ära ja nad olid heas tujus ja Mehikoorma poole nad ei läinud. Ainuke "kolmas isik" poole kõrvaga meie läheduses oli Ülemus. Loo teeb eriti koomiliseks asjaolu, et kliendid käisid päev-kaks hiljem kui "õudne" lugu oli kuuldud.

Unenäo lõpetas jutt küla pealt, et Railil pidavatki sellised intrigaani kombed olema. Sellele järgnes Ülemuse jutt, et külas pidavat üks intriigitseja olema. Oleks see kõik mind vaid huvitanud. Raili ja Ülemus olid/on nii alasti ja tüütud. Jantliku unenäo tegelikkuse kordus sisustas häirivalt kogu hommiku.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar