pühapäev, 24. juuni 2018

Roheline aeg

Üks õhtu vaatasin, kas maa on kastetud, ei olnud, mujal oli lausa uputanud. Varajast kartulit siiski kastsin ise. Tänaseni pole vihm maad läbi kastnud.

Õunapuude suvise lõikuse tegin 1,5 nädalat tagasi. Mõne ladva võtsin päris hõredaks ja ka pisut madalamaks; hilise viljakande-algusega sortide puhul on antud rohkem aega võras toimetamiseks.

Varsti tuleb saagi normimise aeg, võib ka juba praegu teha, aga mina ootan veel, sest putukad on sel aastal erakordselt palju viljade koort näksnud, lasen veel valikul kujuneda. Viljad saab eemaldada kääride abil.

Pärast sadu, pärast põuaperioodi hakkavad umbrohud kasvama. Minu meelest põud ei olnudki kõige õudsam, köögivilja ja suvelillede seemnete kehva tärkamise põhjuseks arvan olevat pigem kuumuse, sest osasi külve kastsin, aga ei midagi. Ja kes seemnete kvaliteetigi teab, omakasvatatud seemned vähemalt tärkasid, aga kasv on kuuma ja põua tõttu nigel, näiteks mungalill on varasemalt praegusel ajal esimesi õisi näidanud, sel aastal on veel pikk tee minna.


Kuigi igal aastal mõtlen, et jään oma vana herneselektsiooni juurde - hea saagikus, parsas kõrgus, briljantne maitse, et mida veel tahta... aga sel aastal võtsin katsetada viis sorti (kuuenda jätsin kappi), eks näis, mida saab.


Minu vana selektsioon, hiline külv.


2 kommentaari:

  1. Mõtlesin, et lagedal ja tuule käes kasvavad taimed on ehk tugevamad ja suudavad ise püsti seista. Sellised muidu hoitud ja varjus kasvavad on suurema saju või tuule peale pikali nagunii. Mul kulus kogu laupäeva hommikupoolik, et taas mingit korda luua.

    VastaKustuta
  2. Torm oli ka meil kõva, aga peale martagonide polnud midagi pikka. Mulla on meil ikka labidalehe sügavuselt ära kastnud.

    VastaKustuta